Solárium

Opálený člověk se cítí svěží, zdravý a vyzařuje z něj energie, kterou vnímá i jeho okolí. Je daleko přitažlivější svou vitalitou a dobrou náladou. Podívám-li se na kalendář a z okna, musím se smířit s tím, že nastává období, kdy se slunce na nás jen krátce usměje a hned je pryč. Chcete-li své slunce, dopřejte si ho. A tady se nám nabízí slunce umělé, tedy solárium.

solarium_02Návštěva solária jednou až dvakrát týdně max. po 15  minutách dodá organismu dostatek energie na překonání běžných stresů.

Ze všech biopozitivních účinků, kterými jsou například: příznivý vliv na kůži a ekzémy, zvýšení psychické výkonnosti a zlepšení osobního pocitu, hraje ústřední roli syntéza vitamínu D v kůži. Působením UV paprsků dochází k přeměně provitamínu na previtamín D.

33Vlastní účinná substance vitamínu D3 se následně tvoří v játrech a ledvinách, odkud pak probíhá vlastní
zásobování orgánů, které jsou závislé na vitamínu D. Teprve nedávno identifikované receptory vitamínu D v mnohých cílových orgánech jeho význam zvyšují a ukazují na širokou škálu účinků vitamínu D na organismus: vedle podílu při vápníkové a fosfátové látkové výměně rozšiřuje vitamín D3 svůj vliv na imunitní, endokrinní a nervový systém, jakož i na svalstvo a pokožku.Při tvorbě vitamínu D pomocí UV záření nedochází, na rozdíl od ústního užívání, v organismu k přebytku vitamínu D nebo vápníku, neboť paprsky toto dění zároveň regulují a změní přebytečný previtamín D v neaktivní složky. Tím je slunce nebo UV záření nejen nejdůležitějším zdrojem vitamínu D, ale splňuje i regulační schopnost udržování fyziologické hladiny. Protože je známo, že hlavně u starších lidí dochází v zimních měsících k deficitu vitamínu D, doporučuje se v těchto případech preventivní užívání UV paprsků.
U nás Vám perfektní opálení zajistí solárium značky Hapro Lumina C class 36SLi Turbo.